סובל משפיכה מוקדמת? קבל 6 דרכים לעכב אותה

עודכן ב: 7 נוב 2020

מרבית ההרגלים הבעייתיים שלנו נולדו בילדות, אבל זה ממש לא סוף הסיפור. את הגוף שלנו ניתן לתכנת ולשנות בכל גיל, וכל שנותר לנו הוא להתעקש ולתרגל. איתי וטל עם טיפים מעולמות הטנטרה שיעזרו לכם להתמודד עם מצבים של שפיכה שמגיעה מהר וללא התראה

איתי שבו וטל רומן YNET פורסם : 29.09.20 , 12:07

 

שפיכה מוקדמת היא תופעה שיכולה להרוס לכל אחד ואחת את הערב. גברים רבים בטוחים שהם לבד במערכה, אך האמת היא שאחד מכל שלושה גברים סובל או סבל משפיכה מוקדמת או שפיכה מהירה.

ואם אתם תוהים מה ההבדל ביניהן, אז כדאי שתדעו ששפיכה מהירה היא כל מה שנחשב למתחת לסטטיסטיקה, שזה בין שלוש לחמש דקות מרגע החדירה, בעוד ששפיכה מוקדמת היא שפיכה שלא תוכננה ופשוט קרתה. זה יכול לקרות דקה אחרי החדירה וזה גם יכול לקרות כשעה אחרי כן. מה שחשוב הוא שהשפיכה לא קרתה בשליטתי.

שפיכה מוקדמת יכולה להיגרם משלל סיבות בריאותיות, תרופות שאנחנו צורכים או מחלות שאנו סובלים מהן, אך ברוב המקרים הסיבה היא דווקא רגשית, ומקורה בהרגלים שרכשנו בילדות שלנו, ועיצבו את המיניות שלנו היום.

 

הכל מתחיל בבית

 

גילוי המיניות מתחיל כבר בשלב הינקות. אנו מדברים על הרגעים שבהם הילד מגלה את הגוף שלו ונוגע בעצמו בצורה משחקית, גם באיבר המין. הרבה מבוגרים מייחסים במודע או שלא במודע את המשחק הילדותי באיברי המין למיניות של המבוגרים, נבהלים, מתביישים וממהרים להפסיק את הילד מהמשחק ה"לא ראוי" הזה.

ואז, ממשחק תמים וטבעי, מגע באיברי המין הופך אצל הילד למשהו שמוגדר כאסור, לא בסדר, ובלי לשים לב אנחנו מקבלים כבר מהילדות מסרים שמיניות, עונג ומגע עצמי הם משהו שיש להתבייש בו, לפחד ממנו ולהסתיר אותו.

גם בגיל מאוחר יותר, ובגלל שהנושא הזה של חינוך מיני וחינוך למיניות בריאה לא מדובר בבית, הרבה נערים מתחילים לאונן במהירות כדי שלא "ייתפסו" אותם, מבלי להבין שהם מגבשים הרגלים בעייתיים ומתכנתים את הגוף לגמור מהר מדי. בהמשך, כשהם מתחילים לקיים יחסי מין, איבר המין שלהם ממשיך לתפקד בדיוק באותה הדרך.

להרגל הבעייתי מצטרפים במשך הזמן גם פצעים רגשיים שחוסמים לנו את זרימת האנרגיה ומגבילים לנו את החוויה המינית, ואפילו לא דיברנו על ההשפעה של צפייה מרובה בפורנו על התפיסה המינית ועל היחס של גברים רבים בחברה שלנו למיניות.

אם אתה קורא את זה ומתבאס, חכה רגע עם העצבות כי זאת ממש לא המילה האחרונה. את כל ההרגלים הללו בהחלט ניתן לשנות. איך עושים זאת? מתכנתים את עצמנו מחדש בשישה צעדים מומלצים.

 
 
 
 

1. חוזרים לבסיס

חזור להתחלה, לילד הסקרן שרק מתחיל להתנסות באוננות. נסה לגעת בעצמך ואז להפסיק כשאתה מרגיש מגורה. נסה להזיז את אותה אנרגיה מהנה בכל חלקי גופך על ידי נשימה עמוקה מהבטן, ואז תחזור ותיגע בעצמך. חזור על זה כמה שיותר פעמים. כך, במקום לפרוק את האנרגיה במהירות, אתה לומד לפזר אותה בגוף, וזה מה שנקרא תכנות מחדש.

 

2. נשימות

באופן כללי, נשימה עמוקה תוך כדי המגע המיני תעשה לך פלאים. יש המון טכניקות של נשימה, אז תתחיל עם הטכניקה הפשוטה ביותר – נשימה מלאה כמה שיותר עמוק, להכניס ולהוציא. נסה לשחק עם הקצב ועם כמות האוויר שאתה מכניס ומוציא. לאט-לאט תגלה שאתה מצליח להכניס יותר אוויר מבעבר, ושכל הגוף שלך מתעורר לחיים.

 

נושא הנשימות הוא רחב ועמוק, ואפשר למצוא המון חומר בנושא, בעיקר בעולמות היוגה והטנטרה-יוגה. יש נשימות אש, נשימות מיקרוקוסמיות, נשימות יוגיות מלאות, פרנאימה-יוגה. גלה מה עובד לך הכי טוב, ותתחיל להכניס נשימות למיטה ולמגע העצמי.

 

3. תרגול השליטה בגוף ובשרירי המין

שליטה וכיווץ שרירי האגן והמין יכולים לעשות את כל ההבדל ואפילו בקלות. השריר המרכזי נמצא בין האשכים לפי הטבעת. התרגול הוא לעבוד על כיווצים שלו ועל שליטה בשריר הזה. אפשר להתאמן על ידי עצירת שתן בכל פעם שאתה בשירותים, או סתם כשאתה יושב על כיסא בעבודה או בנהיגה. מדובר באימון קל וחשוב.

 

4. מגע פיזי מונע

דרך נוספת לשליטה בשפיכה נעשית על ידי התערבות של הגבר או בת הזוג בצורה פיזית. יש טכניקה די פשוטה של משיכת שק האשכים עם היד בכל פעם שאתה מתקרב לפליטה. נסה זאת או תן לבת הזוג (בעדינות) לתרגל את זה איתך בפעם הבאה שאתה מתקרב לפליטה. אינדיקציה להתקרבות לפליטה היא התכווצות שק האשכים, כך שמשיכת השק בעצם נותנת עוד קצת מרווח, ודוחה את הרצון העז לפלוט.

על אותו עיקרון ניתן ללחוץ עם האצבע על אזור החיץ שבין פי הטבעת לאשכים, ובכך לעקב את השפיכה. קיימות גם נקודות לחיצה על איבר המין עצמו ועוד טכניקות מהעולמות האלו. שווה לחפש ברשת ולבדוק מה הכי עובד לך.

 

5. פיזור האנרגיה בגוף

רוב הגברים חושבים שאורגזמה ושפיכה הם אותו הדבר, אך זה פשוט לא נכון. בשלב הראשון יש את שלב האורגזמה שבה מתרחשת התכווצות של הערמונית שמרוקנת זרע לצינור השופכה. בשלב השני, הזרע נדחף במורד השופכה והחוצה מהפין. כדי לשלוט בהפרדה הזאת בין השלבים, אפשר למצוא כל מיני טכניקות מעולמות הטאו והטנטרה שעובדות עם קול, נשימה ותנועה.

השאיפה היא להיות מודעים לגוף כמה שיותר, להתבונן, לנשום, להיות בנוכחות, לעצור כשצריך ולעבוד עם השרירים הנכונים. גברים שלמדו להפריד את האורגזמה מהשפיכה זוכים בכל הקופה. הם לא מוגבלים ומתעייפים, הם יכולים לחוות עונג בצורה רחבה יותר ובכל הגוף. זה הגבר המולטי-אורגזמי שמדברים עליו כל כך הרבה בשנים האחרונות.

 

6. הדרך חשובה מהמטרה

נסה ליהנות מהדרך, ללא מאמץ ובנינוחות, שזה אולי הטיפ הכי חשוב שנעניק לך. כשלומדים ומתרגלים את הדברים תוך כדי הנאה מהדרך, דברים באמת מתחילים להסתדר ושינויים מתחילים לקרות.

 

בהצלחה!