שיעור בתקשורת

עד כמה תקשורת טובה יכולה לשנות את כל מה שחשבתם על מין ומגע? תתפלאו לשמוע. טל רומן ואיתי שבו, שניים שיודעים דבר (או שניים) על עולם המיניות הקסום והמסתורי עם העצות והדגשים שישפרו לכם את חיי המין ובכלל. תוציאו פנקסים

איתי שבו|טל רומן|| פורסם באתר מאקו 19/06/2006:06

כמה פעמים הגעת למיטה עם אישה והרגשת שאתה מפחד לאכזב? כמה פעמים חשבת שאולי היא שופטת אותך ואולי אתה לא יודע מספיק? איבר המין האמיתי הוא המוח שלנו, ואם אנחנו באמת רוצים לשדרג את חיי המין שלנו כדאיי שנלמד לתקשר גם סביב מיניות. 

 

כמה פעמים התלבטת איך להתחיל איתה אינטרקציה אינטימית? התלבטת מה להגיד לה, איך לגשת אליה ומתי לגעת. גם בתחום המיני, תתפלאו לשמוע, תקשורת טובה פותרת כמעט הכל. אז למה אנחנו לא מתקשרים מספיק בחדר המיטות? אפשר לכתוב על זה מגילות שלמות מלאות אשמה, בושה, פחד או ציפיות – אבל אנחנו כאן כדי לדבר על למה כן. שנתחיל?

 

1. כדי לחסוך לנו הרבה כאב ותסכול. כן, לא תאמינו עד כמה תקשורת אמיתית בחדר המיטות פותרת לא מעט בעיות שחשבתם שאין להן פתרון והופכת הכל לפשוט יותר.

2. תקשורת מקרבת בינינו. ככה פשוט. כשאנחנו מדברים באמת, ובלי מסכות, מדברים את הצרכים שלנו, הבקשות וכן, גם את הפחדים והחששות שלנו בצורה מכבדת – אז גם הצד השני יכול להיפתח אלינו יותר. זה אולי נשמע אידיוטי לחלק מכם – אבל זאת עובדה. נסו את זה בבית. 3. חידוד: כשאני משמיע את עצמי בקול זה מחדד הכל הרבה יותר מאשר לדבר את זה מבפנים. לדוגמא: "אני מרגיש תסכול לפעמים כי אני מרגיש שהייתי רוצה יותר תשומת לב ממך". הנה, פתאום אמרת את זה, אחרי שהרגשת ככה הרבה זמן ולא טרחת להעלות את זה בגלל ענייני אגו ומשחקי כוח. אז מעבר לכך שהיא כנראה מתעלפת עלייך עכשיו שאתה כזה רגיש וחשוף – פתאום משהו אצלך השתחרר, ירדה איזו שכבה עמוקה ומשהו נפתח.

 

תקשורת שווה אינטימיות

 

עולם הטנטרה עוסק קודם כל בתקשורת מלאה בינינו לבין עצמנו, ובטח בינינו לבין הפרטנרית שלנו. כשאנחנו מתרגלים טנטרה, אנחנו בעניין של "הרחבת היריעה" – כלומר להיות נוכחים במה שקורה עכשיו, מה שמצריך תקשורת.

וכך, בטנטרה, כשאנחנו נכנסים לאינטראקציה מינית – קיים שיח לפני, ולא משאירים שום דבר פתוח שיכול ליצור אי דיוקים בנוכחות שלנו ופגיעות מיותרות אחד בשנייה. נוכחות היא הקשבה גם ללא מילים כשה"סנסורים" פתוחים להכל, לכל רחש – בהקשבה מלאה למה שקורה.

זה לא סוד שלגברים יש יחסי ציבור גרועים בכל מה שקשור לתקשורת והקשבה נכונה, לכן חשוב להבין באיזו קלות אתם יכולים לעשות את קפיצת המדרגה האדירה בכל הקשור לנושא הזה – במינימום מאמץ ומקסימום תוצאה.

תרגול קל ופשוט שאפשר להתחיל איתו הוא לדבר כל הזמן ולחזור על מה ששמעת מבת הזוג שלך, להראות לה שאתה רואה אותה ומבין אותה. כדאי להתחיל עם זה בתקשורת היומיומית ולאו דווקא במיטה. שימו לב איך החיבור נעשה חזק יותר והאינטימיות גדלה פתאום.

לדוגמא:

היא: "אני מותשת, יש לי עוד לעשות כביסות ולהכין ארוחת ערב".

אתה: "אני שומע אותך. את גמורה מעייפות. איך אני יכול לעזור?"

נכון, זה נשמע פלצני קצת, אבל אם אתם בעניין של תקשורת מקרבת – זה עובד. למה? כי לנשים בסופו של דבר חשוב להרגיש שאכפת לך ושאתה באמת מקשיב להן ורואה אותן. שאתה מביע את האכפתיות שלך גם במילים, ואתה מראה לה שאתה רואה אותה.

עוד דבר חשוב הוא שהרבה פעמים נשים לאו דווקא מחפשות פתרון, אלא פשוט שתקשיב, תחבק ותהיה שם. ולכן, טוב לשאול איך אפשר לעזור או להציע חיבוק ולא ישר להציע פתרון.

 

הנה עוד כמה עצות לתקשורת טובה:

 

– נמנע מאשמה, נדלג על ביקורת, נגיד דברים בצורה חיובית. מה אני מרגיש, מה אני צריך, ופחות מה את עושה לא בסדר.

– ככל שנדבר יותר בצורה הזו, פחות בהאשמה כלפי הצד השני, הוא יהיה יותר פתוח להקשיב לנו ולשנות.

– נזכור שאנחנו במסע הזה ביחד ואנחנו לא אחד נגד השנייה – אלא אחד עם השנייה. נחשוב יחד איך אנחנו יכולים לעבוד על הקשיים ולא נפיל את כל האחריות על צד אחד. זה אף פעם לא רק צד אחד.

– לדבר על גבולות (מה מתאים לי שנעשה עכשיו ומה לא, איפה בסדר לגעת ואיפה לא). עם שקיפות מלאה והקשבה לגוף שלנו – מה באמת נוח ומתאים לנו לעשות עכשיו, ואז נרגיש בטוחים וחופשיים. מומלץ לפני שמתחילים את האקט המיני, גם בזוגיות ארוכת טווח.

– שאלות לבני הזוג: מה אתה אוהב בי? מה אתה אוהב לקבל? זה נעים? יותר? פחות? ברגע שיש לנו מידע מה הצד השני רוצה הרבה יותר קל לנו להתענג וליהנות יחד. הטעות שלנו היא שלרוב אנחנו חושבים שאנחנו אמורים פשוט לדעת מה הצד השני חושב ולא מבררים את האמת.

– תקבעו דייט בחדר המיטות. תתפשטו אחד מול השנייה בחדר המואר ותחזיקו ידיים. תסתכלו אחד לשנייה בעיניים 5 דקות, ולאחר מכן כל אחד בתורו ידבר בתור איבר המין שלו ויגיד לשני מה הוא מרגיש כאיבר מין – מה מפחיד אותו, מה הוא אוהב, מה הוא חושב, מה הוא רוצה ומבקש לעצמו. לאחר מכן כל אחד בתורו יסתכל לתוך איבר המין של בן או בת הזוג וידבר אליו. מה הוא אוהב בו או בה, מה הוא רוצה לעשות לו או לה, מה מפחיד אותו ואיזה סוג מגע הוא אוהב. בסוף התרגיל שוב תסתכלו בעיניים תנשמו קצת יחד ותתחבקו. משם הכל כבר פתוח.